Get Adobe Flash player

Pancake Day 2019

Słodki koniec karnawału, czyli Pancake Day

 Angielskim odpowiednikiem polskich ostatków, czyli ostatniego dnia karnawału, jest Pancake Day, czyli Dzień Naleśnika. Święto to jest również znane w Wielkiej Brytanii jako Shrove Tuesday (Tłusty Wtorek). Według tradycji, Brytyjczycy tego dnia objadają się naleśnikami, które podobnie jak pączki symbolizują dostatek i urodzaj. Naleśniki powinny być nadziewane bardzo obficie, na słodko, składnikami, których nie wolno nadużywać w czasie postu.

Pancake Day w tym roku przypadał 5 marca w Wielkiej Brytanii, jak również w naszej szkole. Uczniowie klasy szóstej, którzy objęci są projektem English Teaching  pt. „Let’s talk about…” przygotowali zamiast naleśników przepyszne gofry, pełne owoców, czekolady, posypek, bitej śmietany oraz owoców. Było pysznie!