Pancake Day 2019

Słodki koniec karnawału, czyli Pancake Day

Angielskim odpowiednikiem polskich ostatków, czyli ostatniego dnia karnawału, jest Pancake Day, czyli Dzień Naleśnika. Święto to jest również znane w Wielkiej Brytanii jako Shrove Tuesday (Tłusty Wtorek). Według tradycji, Brytyjczycy tego dnia objadają się naleśnikami, które podobnie jak pączki symbolizują dostatek i urodzaj. Naleśniki powinny być nadziewane bardzo obficie, na słodko, składnikami, których nie wolno nadużywać w czasie postu.

Pancake Day w tym roku przypadał 5 marca w Wielkiej Brytanii, jak również w naszej szkole. Uczniowie klasy szóstej, którzy objęci są projektem English Teaching  pt. „Let’s talk about…” przygotowali zamiast naleśników przepyszne gofry, pełne owoców, czekolady, posypek, bitej śmietany oraz owoców. Było pysznie!