Get Adobe Flash player

Konkurs plastyczny „AIDS – żyj bez ryzyka”

 

W dniu 06 grudnia 2018. rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem „AIDS- żyj bez ryzyka" zorganizowany przez Urząd Gminy w Starym Dzierzgoniu i naszą szkołę z okazji Światowego Dnia AIDS, który jest obchodzony 01 grudnia. Święto to zostało zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1988 roku, aby zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS.

Celem konkursu było promowanie i upowszechnianie wśród uczniów zasad zdrowego stylu życia – bez uzależnień, propagowanie zachowań, które chronią przed zakażeniem wirusem HIV, a także uwrażliwia młodego człowieka na tolerancję wobec chorych. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu tematycznego plakatu w dowolnej technice.

Spośród prac Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów i wręczyła nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Starym Dzierzgoniu:

I miejsce - Weronika Kowalska kl IVa,

II miejsce - Nadia Balkiewicz kl IVb,

III miejsce - Wiktoria Borkowska kl VI.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy pozostałym uczestnikom.