Get Adobe Flash player

Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim

17 listopada 2017 r. uczniowie klasy 6 i 7 wybrali się do GCKB na spotkanie autorskie Arkadiusza Niemirskiego.

Arkadiusz Niemirski jest autorem kontynuacji serii „Pan Samochodzik” oraz wielu książek sensacyjnych dla młodzieży i dorosłych.

Pan Niemirski w prezentacji multimedialnej przedstawił swoją drogę artystyczną. Autor niezwykle barwnie, często żartobliwie mówił o sobie i swoich zainteresowaniach. Przybliżył uczestnikom spotkania najsłynniejszych detektywów z literatury i filmów oraz twórców tych postaci. Mówił o wyjątkowości Pana Samochodzika, kultowego polskiego detektywa oraz o jego słynnym wehikule - brzydkim samochodzie, pod którego maską kryje się silnik ferrari. Pisarz z dużą dawką humoru przekonywał uczestników spotkania do wielu ważnych i wartościowych postaw życiowych. Apelował, by mieli marzenia, cel życia i pasje, zachęcał do czytania wartościowych książek. Przez prawie dwie godziny tak ciekawie prowadził narrację, że zgromadzeni uczniowie w pełnym skupieniu słuchali jego słów i oglądali prezentację.

Przez ten krótki czas autor dostarczył nam dużo ciekawej wiedzy i dobrej rozrywki. Spodobało nam się jego spojrzenie na świat i ludzi. Z pewnością niektórzy z nas sięgną po jego książki.

Spotkanie z pisarzem zakończyło się sprzedażą książek i rozdawaniem autografów.